Kino-Teatr Forum w Bolesławcu

Kino Forum prowadzone od roku 1992 przez Bolesławiecki Ośrodek Kultury jest głównym centrum kulturalnym Bolesławca. Kino po generalnym remoncie w 2008 oferuje nie tylko usługi kinowe na najwyższym poziomie ( w tym także projekcje cyfrowe i 3D) ale również spektakle teatralne, festiwale i koncerty.

341

Firma M. Ostrowski w ramach kapitalnego remontu w 2007 roku wykonała dostawę wraz instalacją i uruchomieniem kompletnego systemu elektroakustycznego w oparciu m.in. o urządzenia głośnikowe Renkus-Heinz wg projektu Pracowni Akustycznej.

342

System pozwala na realizację koncertów osobno dla widowni z poziomu konsolety frontowej umieszczonej na widowni (przy wykorzystaniu konsolety analogowej Allan&Heath GL2800 i szeregu urządzeń peryferyjnych) oraz dla muzyków znajdujących się na scenie – z poziomu konsolety monitorowej.

Jako nagłośnienie główne wykorzystano zestawy głośnikowe ST4 amerykańskiej firmy Renkus-Heinz zarządzanych z poziomu procesora głośnikowego Yamaha SP2060 uzupełnione subwooferami ST5L oraz fronfillami PN82.

Dla mniejszych imprez typu konferencja lub kameralny występ artystyczny przewidziano cyfrową konsoletę Yamaha 01V96VCM zainstalowaną w dodatkowym pomieszczeniu obok pokoju służącego do projekcji kinowej.

System został wyposażony również w mikrofony przewodowe, bezprzewodowe, rejestratory, odtwarzacze, urządzenia efektowe oraz szereg akcesoriów niezbędnych do realizacji koncertów czy spektakli teatralnych.