Mela Koteluk z TW AUDiO we Wrocławiu (22.03.2015)

22 marca 2015r. we wrocławskim klubie Eter odbył się koncert Meli Koteluk wspomagany przez system elektroakustyczny składający się zestawów głośnikowych niemieckiej firmy TW AUDiO, wzmacniaczy Powersoft oraz cyfrowych konsolet firmy Yamaha.

Ze względu na kształt pomieszczeń klubowych zapewnienie równomiernego pokrycia dźwiękiem stanowiło spore wyzwanie. Jako nagłośnienie frontowe zdecydowaliśmy się na zastosowanie zestawów typu point source.  Po obu stronach sceny zamontowaliśmy po jednym zestawie głośnikowym TW AUDiO T24N, który charakteryzuje się bardzo dużą skutecznością (143dB, w szczycie, w odległości 1m) oraz wyrównanym pasmem. Kolejne dwa zestawy T24N pracowały jako outfill obejmujące balkon oraz parter po lewej stronie sceny. Jako frontfill postawiono dwa zestawy M8. Pozostało nagłośnienie balkonu i parteru na przeciwko sceny. Tutaj zastosowano dwa odpowiednio opóźnione zestawy M12, podwieszone na sztankiecie aby dźwięk bezpośredni mógł dotrzeć do słuchaczy znajdujących się na balkonie oraz dwa zestawy C15 zamontowane na filarach pod balkonem. Za dolne pasmo częstotliwości odpowiadało 8 subwooferów TW AUDiO Vera S30 zlokalizowanych pod sceną. Wszystkie zestawy głośnikowe były  zasilane przez sześć wzmacniaczy Powersoft K3DSP.

Realizatorzy Meli (Dominik „Fugas” Maczuga na froncie i Filip Wojtowicz na monitorach) pracowali na konsoletach Yamaha z serii CL3, do których sygnał dostarczany był z dwóch, zlokalizowanych na scenie, stageboxów Yamaha Rio 3224-D poprzez protokół DANTE.

Koncert Mela Koteluk 03
Koncert Mela Koteluk 01
Koncert Mela Koteluk 05
Koncert Mela Koteluk 08
Koncert Mela Koteluk 12
Koncert Mela Koteluk 13
Koncert Mela Koteluk 14
Koncert Mela Koteluk 16
Koncert Mela Koteluk 19
Koncert Mela Koteluk 20
Koncert Mela Koteluk 25