Międzynarodowa wystawa EXPO 2005 w Japonii w Aichi

Na potrzeby wystawy nasza firma wykonała projekt, dostawę, montaż oraz uruchomienie systemu elektroakustycznego w polskim pawilonie na międzynarodowej wystawie EXPO 2005 w Japonii.

43

W pawilonie znajdowały się dwie sale przeznaczone dla zwiedzających. Pierwsza z sal będąca przekrojem geograficznym Polski od Bałtyku do Tatr została wyposażona w nagłośnienie pracujące w standardzie wielokanałowym 5.1 przeznaczone do nagłaśniania uprzednio przygotowanych prezentacji. W sali tej odbywały się również spotkania i koncerty, na potrzeby których dostarczono dodatkowe główne zestawy głośnikowe pracujące w formacie stereofonicznym, monitory sceniczne dla artystów oraz zestaw mikrofonów przewodowych i bezprzewodowych wraz z akcesoriami scenicznymi. Sygnały audio trafiały do konsolety cyfrowej Yamaha DM1000, a stamtąd do procesora głośnikowego DME32.

44

Zwiedzający po przejściu sali udawali się do windy z nagłośnieniem emitującym odgłosy jej pracy, którą to windą zjeżdżali do drugiej z sal wystawowych będącej miniaturą kopalni soli w Wieliczce. W sali tej nagłośnienie zostało zrealizowane w formacie 7 kanałowym z dodatkowym głośnikiem niskotonowym odpowiedzialnym za zakres najniższych częstotliwości emitujące specjalnie pod tym kątem przygotowany materiał dźwiękowy. Podkłady dźwiękowe odtwarzane były z komputerów wraz z obrazem rzucanym na wielkoformatowe ekrany i transmitowane bezpośrednio do procesora wielozadaniowego w formacie AES/EBU.

45