Półfinał Jarocińskich Rytmów Młodych w Spichlerzu Polskiego Rocka (13.06.2015)

Półfinał Jarocińskich Rytmów Młodych odbywa się w 45. rocznicę I Wielkopolskich Rytmów Młodych, które odbywały się w Jarocinie od 1970 r. (12 – 14 czerwca) i dały początek jarocińskiemu festiwalowi. WRM były dokumentowane przez młodych jarocińskich filmowców i fotografów z Amatorskiego Klubu Filmowego JAR. Jednym z nich był Wojciech Pietrzak.

Dotychczasowe eliminacje konkursowe, które odbywały się aż w 5 miastach w całej Polsce zamknęły pierwszy etap Jarocińskich Rytmów Młodych. W finałowej piętnastce półfinalistów znalazły się zespoły: BAOBAB, Tora Tora Tora, Arcy Młyn, Bezsensu, NIKT, Na Tak, Fri stejdż bend, BLUE DEEP SHORTS, Last Grey Ocean, FOSFOR, Offensywa, De Indigo, Ciabatta, Wyrok oraz Sielska (dwa ostatnie zespoły zakwalifikowane zostały z listy rezerwowej w miejsce formacji 8 lat w Tybecie oraz Cuba de Zoo, które z różnych powodów nie będą mogły pojawić się w Jarocinie).

Półfinaliści walczyli o występ na Dużej Scenie podczas drugiego dnia Jarocin Festiwal 2015 (18 lipca). Do finału konkursu zostało zakwalifikowanych 8 najlepszych formacji. Fri Stejdż Bend, De Indigo, Fosfor, Nikt, BLUE DEEP SHORTS, Envia i Bezsensu. Publiczność postanowiła natomiast nagrodzić grupę Offensywa. 

 

W wydarzeniu tym użyto zestawu nagłośnieniowego TW Audio PA-SYS-ONE. Składającego się z : 2 x T24N plus 4 x S30 napędzanymi końcówkami firmy Powersoft.

 

04_JAROCIN_RYTMY M£ODYCH_PÓ£FINA£ JAROCIN_baner_160x230cm kopia