System w Puławskim Ośrodku Kultury „Dom Chemika”

Puławski Ośrodek Kultry „Dom Chemika” to największy ośrodek kultury w Puławach oferujący mieszkańcom różne formy spędzania wolnego czasu. Organizowane są w nim m.in. spektakle teatralne, koncerty muzyki poważnej i rozrywkowej, występy kabaretowe oraz projekcje filmowe.

W celu usprawnienia komunikacji przy realizacji różnego rodzaju imprez firma M.Ostrowski sp. j. zainstalowała tam system komunikacji interkomowej.

260

Ze względu na niewielką ilość użytkowników zdecydowano się na jednym z najprostszych systemów interkomowych jest przewodowy system typu PartyLine oferowany przez firmę Riedel. Opiera się on na połączeniu łańcuchowym grupy użytkowników. System ten opiera się na urządzeniach Riedel CR-4 oraz CD-2. Umożliwia on wygodną i niezależną łączność pomiędzy inspicjentem, akustykiem oraz oświetleniowcem. Zastosowanie stacji bazowej CR 4 jako pulpitu komunikacji inspicjenta umożliwiło nie tylko łączność z wyżej wymienionymi użytkownikami systemu, lecz również możliwość odsłuchu jak i przekazu do garderób sygnału nasłuchu akcji scenicznej przez inspicjenta oraz wydawanie zlecenia do garderób celem przywołania aktorów.

261

Jako pulpity użytkowników wykorzystano urządzenia Riedel CD-2. Pulpit CD-2 zapewnia te same funkcje co stacja bazowa CR-4, z wyjątkiem wbudowanego wewnętrznego źródła zasilania. W tym przypadku zasilanie podawane jest bezpośrednio ze stacji bazowej jednym przewodem mikrofonowym wraz z cyfrowym sygnałem audio, sygnałami sygnalizacyjnymi oraz sterowania. Dzięki wbudowanym odpowiednim złączom pulpity CR-4, jak i CD-2 mogą być obsługiwane za pomocą zestawu nagłownego lub poprzez zintegrowany głośnik oraz zewnętrzny mikrofon na gęsiej szyi.

262

System ten jest w pełni wystarczający do tego typu obiektu. Zarazem nie to jednak system zamknięty. W zależności od konfiguracji dzięki wbudowanemu do pulpitu CR-4 zasilaczowi istnieje możliwość rozbudowy systemu do 32 urządzeń Partyline (np. pulpity CD-2, beltpacki C3 lub rozdzielacze C31). Stosując dodatkowe zasilacze, jesteśmy w stanie rozbudować system o kolejne urządzenia. Jasny i prosty interfejs użytkownika umożliwiają łatwą obsługę, a podświetlane kolorowe przyciski idealnie spisują się w warunkach scenicznych.