TW AUDiO na XXII Łódzkich Spotkaniach Baletowych

W Teatrze Wielkim w Łodzi podczas XXII Łódzkich Spotkań Baletowych wystawiono spektakl w choreografii Sidi Larbi Cherkaoui „m¡longa” wspomagany przez system nagłośnienia niemieckiej firmy TW AUDiO.

 

Pochodzący z  Argentyny Sidi Larbi Cherkaoui stworzył pierwszą międzynarodową produkcję dotyczącą tango. Dał świeże spojrzenie na ten tradycyjny taniec z innej perspektywy kulturowej. W spektaklu wzięło udział dziesięciu tancerzy i pięciu muzyków z Argentyny oraz dwóch tancerzy tańca współczesnego. „m¡longa” miała swoją premierę w maju 2013 roku w Lozannie i przyniosła zarówno autorowi, jak i wykonawcom duży sukces. Warto dodać, że współautorami muzyki do spektaklu m¡longa są Polacy: Szymon Brzóska i Olga Wojciechowska.

Na potrzeby realizacji spektaklu m¡longa podczas XXII Łódzkich Spotkań Baletowych w łódzkim Teatrze Wielkim firma M.Ostrowski Sp.j. zainstalowała i wystroiła kompletny system elektroakustyczny. Za nagłośnienie frontowe odpowiadał system typu Verical line array, składający się z dziesięciu modułów TW AUDiO Vera10, wspomaganych przez dwa subwoofery Vera S30 na stronę. Aby zapewnić odpowiednie pokrycie dźwiękiem całej widowni jako frontfill zastosowano cztery zestawy M6 zamontowane na statywach przed sceną oraz infille z zestawów M12, ustawionych na subwooferach po jednym na stronę. Na froncie realizator miał do dyspozycji konsoletę firmy Yamaha M7CL48 do której dostarczano sygnały ze sceny za pomocą cyfrowego systemu transmisji sygnałów firmy Optocore oraz przetworników Yamaha AD8 HR. Wszystkie zestawy głośnikowe były napędzane końcówkami mocy firmy Powersoft K3DSP oraz M50Q.

Mogłoby się wydawać, że system jest już kompletny – nic bardziej mylnego! Zarówno na parterze widowni, balkonie i wokół sceny zamontowano głośniki efektowe z serii M12 oraz C15, z których w ściśle określonych momentach dobiegały przeróżne dźwięki aby jeszcze lepiej wprowadzić słuchacza w nastrój wystawianego spektaklu.

Genialni tancerze, wspaniała muzyka, tłumy w teatrze i niesamowite emocje na pewno na długo pozostaną w pamięci.

 

DSC_0233
DSC_0235
DSC_0224
DSC_0219
DSC_0215
DSC_0172
DSC_0160
DSC_0159
DSC_0158
DSC_0155
DSC_0150
DSC_0149
DSC_0148
DSC_0266
DSC_0269