Fitness Academy Arkady Wrocławskie

Na ostatniej kondygnacji Wrocławskiego Centrum Handlowego Arkady mieści się jeden z największych i najnowocześniejszych we Wrocławiu klubów fitness – Fitness Academy. W ofercie klubu znajduje się między innymi:

– siłownia wyposażona w 41 nowoczesnych urządzeń kardio z ekranami LED,
– sala rowerowa Indor Cycling,
– sala treningu fitness, w której odbywają się zajęcia grupowe,
– sala treningu personalnego,
– sale do masażu oraz sauny.
Firma M.Ostrowski Sp.j. dostarczyła oraz uruchomiła system nagłośnienia, video oraz oświetleniowy na wszystkich salach Fitness Academy.

202

Nagłośnienie

W głównym hallu, szatniach saunach i na siłowni zainstalowano system public address działający w technologii 100V. System został podzielony na dwie odrębne strefy z osobnymi źródłami sygnałów. Sygnały mogą być odtwarzane z tunerów radiowych i telewizyjnych, odtwarzaczy CD/MP3 lub z odtwarzaczy sieciowych, na których istnieje możliwość zaprogramowania listy odtwarzania na cały tydzień. Obsługa siłowni ma możliwość komunikacji z klientami dzięki mikrofonom bezprzewodowym Sennheiser. Dźwięk jest odtwarzany poprzez głośniki sufitowe APart oraz ścienne QSC.

203

Sala rowerowa wyposażona jest w system nagłośnieniowy stereo, który tworzą aktywne zestawy głośnikowe firmy QSC. Prowadzący zajęcia Indor Cycling ma do dyspozycji mikrofon bezprzewodowy firmy Sennheiser oraz podwójny profesjonalny odtwarzacz CD/MP3 Denon. Wszystkie te urządzenia umieszczone są w mobilnym racku 19”, co umożliwia dowolną konfigurację układu rowerów w sali.

205

Sala treningu fitness jest największym pomieszczeniem w Fitness Academy. Aby zapewnić jak najlepsze nagłośnienie, zaproponowano cztery aktywne zestawy głośnikowe szerokopasmowe FBT oraz aktywny zestaw sub-niskotonowy. Dodatkowo w obrębie sali umieszczono głośniki sferyczne APart zwieszane z sufitu, w celu poprawienia zrozumiałości mowy. Prowadzący zajęcia w sali fitness ma do dyspozycji mikrofon bezprzewodowy i odtwarzacz Denon CD/MP3 z możliwością regulacji tempa utworu – umieszczony w mobilnej skrzyni rack 19”.

207

W sali treningu personalnego przewidziano dwa zestawy głośnikowe aktywne QSC, na których może być odtwarzana muzyka z profesjonalnego odtwarzacza CD.

208

Video

Firma M.Ostrowski zaprojektowała oraz dostarczyła rozległy system dystrybucji sygnałów video. Sygnały audio oraz video z dekoderów TV trafiają do systemu dystrybucyjnego opartego o urządzenia firmy Kramer Electronics. Sygnały te są dystrubowane do telewizorów oraz do urządzeń kardio znajdujących się na siłowni. Urządzenia kardio wyposażone są w wyświetlacze oraz wejścia słuchawkowe, na których osoba ćwicząca może oglądać i słuchać programów telewizyjnych.

Obsługa Fitness Academy może w prosty sposób przełączać sygnały i decydować, na której strefie ma być wyświetlany obraz z konkretnego tunera. System video umożliwia również automatyczne odtwarzanie reklam o określonej godzinie.

System video jest połączony z systemem public address siłowni, więc istnieje możliwość odtwarzania dźwięków z konkretnego tunera telewizyjnego w całej siłowni.

Oświetlenie

Firma M.Ostrowski zainstalowała również profesjonalne systemy oświetleniowe w salach fitness i rowerowej.

212
210

W sali fitness zamontowano kulę lustrzaną na którą pada światło z czterech niezależnych reflektorów oraz 4 świetlówki ultrafioletowe. Dodatkowo wykonano obrabowanie lustra w formie ledowych rur sterowanych przez DMX.
Sala rowerowa wyposażona została w skaner efektowy, reflektory LED typu PAR64 sterowane przez DMX oraz szereg paneli LED podświetlających jedną ze ścian bocznych.

Obsługa ma możliwość dowolnej konfiguracji oświetlenia oraz wyboru odpowiedniego programu DMX na każdej z sal.

215