Ibiza Ice Cafe Wrocław ul. Święty Antoni

Ibiza Ice Cafe stanowi dynamicznie rozwijającą się sieć lodziarnio-kawiarni w różnych miastach Polski. W ramach zlecenia firma M.Ostrowski sp.j. wykonała projekt, dostawę oraz instalację kompletnego systemu nagłośnienia dla lokalu przy ulicy Św. Antoniego we Wrocławiu.

Ze względu na funkcje obiektu, system podzielono na 4 strefy nagłośnieniowe z wykorzystaniem technologii 100 [V]. Tego typu podział umożliwia niezależną regulację parametrów w zależności od przeznaczenia pomieszczeń wchodzących w skład poszczególnych stref.

173

Punkt centralny systemu stanowi czterostrefowy wzmacniacz o łącznej mocy sinusoidalnej 400 [W] wyposażony w 2 wejścia mikrofonowe na złączach XLR oraz 1 wejście liniowe na złączach RCA. Kanał 3 umożliwia dodatkowo wybór jednego z trzech podłączonych źródeł dźwięku.
W omawianej instalacji wykorzystano również niesymetryczne wyjście na złączu TS w celu dostarczenia sygnału do zestawu nisko-tonowego.

174

W skład 1 strefy nagłośnienia wchodzi 21 głośników sufitowych, tworzących klastry zapewniające optymalne pokrycie dźwiękiem sali dla gości . Na etapie strojenia systemu zdecydowano się na ustawienie głośników znajdujących się w najbliższym otoczeniu baru na słabsze odczepy transformatora, co znacznie poprawia komfort pracy obsługi lokalu.
Zgodnie z ustaleniami przeprowadzonymi z inwestorem zdecydowano się na zainstalowanie tras kablowych strefy 2, która docelowo stanowi dogłośnienie sali dla gości. W skład strefy 2 wchodzą zatem cztery przyłącza ścienne umożliwiające w przyszłości podłączenie dodatkowych zestawów głośnikowych.
Ze względu na gabaryty pomieszczenia przewidziano również przyłącze, które umożliwia podłączenie dowolnego aktywnego zestawu nisko-tonowego. W omawianym przypadku zastosowano aktywną kolumnę nisko-tonową SUBA 165 firmy APART, która doskonale uzupełnia pasmo w zakresie niskich częstotliwości.
3 strefę nagłośnienia stanowią pomieszczenia gospodarcze, takie jak łazienki, kuchnia czy pokój socjalny, które wyposażono w głośniki sufitowe. Dodatkowo głośnik w pokoju socjalnym podłączono poprzez dedykowany regulator głośności, co zapewnia pełną kontrolę nad głośnością w zależności od potrzeb.
Ciekawostką z punktu widzenia nagłośnienia jest zastosowanie głośników CM3T-BL firmy APART jako nagłośnienia zewnętrznego umieszczonego w szyldzie reklamowym. Nagłośnienie to stanowi 4 i ostatnią strefę systemu.

176
175

W celu optymalnego wykorzystania możliwości zainstalowanego wzmacniacza przewidziano również dodatkowe przyłącze DJ w sali dla gości, co czyni system bardziej uniwersalnym i poszerza jego możliwości.

Stawiając na integralność systemu, jako źródło dźwięku zastosowano odtwarzacz, który poza możliwością odtwarzania formatów CD i MP3 posiada również tuner radiowy oraz port USB.

Wiedza i doświadczenie pracowników naszej firmy w połączeniu z integracją poszczególnych etapów prac z innymi ekipami różnych branż, pozwoliły na zainstalowanie oraz uruchomienie w pełni funkcjonalnego i nowoczesnego systemu nagłośnienia dla IBIZA ICE CAFE.